історія школи

…Рік 1960. Рік заснування школи…   Наприкінці 50-х початку 60-х років у колишньому Радянському Союзі розгорнулося будівництво шкіл-інтернатів, які були призвані допомогти батькам, які працюють, у вихованні дітей. Так у вересні 1960 року було відкрито перший корпус Торецької школи-інтернату № 2, де почали навчання 300 учнів.     У 1961 році до Жовтневих свят було здано в експлуатацію другий корпус школи. Випускники шкіл міста у вільний час надавали допомогу в своєчасному відкритті цього корпусу: вони розчищали та відвозили будівельне сміття, підготовлювали класні та спальні кімнати. Школа-інтернат поповнилася новими вихованцями, і вже у 1961 році їх кількість становила 650 осіб. Очолив колектив вчителів і вихователів, який так швидко зростав, директор школи Коновалов Анатолій Федорович, який залишив по собі добру памя’ять – заклав фруктовий сад, який до сих пір дарує нам свої плоди.     Спершу школа-інтернат була восьмирічною, перший випуск восьмого класу був в 1968 році – це були перші 79 випускників. А вже два роки потому школа випустила перших десятикласників – 44 учні. За 50 років існування школи-інтернату одержали путівку в доросле життя біля 1000 випускників ІІІ ступеня та понад 1700 випускників ІІ ступеня.

Структура роботи школи

Конференція педпрацівників: Розробляє стратегічні напрями розвитку освітньої установи, об'єднує представників всіх зацікавлених в освітньому процесі груп.

Педагогічна рада: Визначає і очолює роботу щодо рішення актуальних проблем, розробки, виконання і аналізу окреслених програм.

Батьківська рада: Очолює і організовує роботу щодо оптимальної взаємодії школи і батьків, з підвищення якості навчально-виховного процесу і кваліфікації педагогів.

Науково - методична рада: Очолює і організовує роботу щодо наукового і методичного вдосконалення навчально - виховного процесу і підвищення кваліфікації і конкурентоспроможності педагогів.

Система учнівської самоврядування: Сприяє успішній соціалізації учнів, учні освоюють різні соціальні ролі, вчаться керувати і підкорятися, враховувати інтереси представників учнівського колективу, формує потребу в успішній самореалізації, позитивні стосунки між учасниками, стійкі цінності, повагу правил і норм спільної діяльності.

Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується після проведення навчальної практики, підсумкового оцінювання т а державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів.

Навчальні заняття в школі-інтернаті організовані за семестровою системою. На протязі навчального року для учнів проводяться канікули.

Заняття в школі ведуться на українській та російській мовах навчання.

В 4, 9, 11-х класах проводиться державна підсумкова атестація навчальних досягнень учнів, відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України.

Режим навчально-виховного процесу регулюються розкладом уроків, позакласних заходів та інших занять. Всі заняття в усіх класах розпочинаються о 08.00 годині. Подовженість уроків в 1-х класах – 35 хв. в 2-х – 40 хв. Для учнів 1-х класів організовано денний відпочинок (сон).

Оцінювання досягнень учнів 2-12 класів ведеться за 12-бальною системою. Вчителі ведуть тематичний облік знань, який закінчується тематичним оцінюванням.